Aile Koçluğu

Ebeveyn ve aile koçluğu, anne ve babaların çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışlar geliştirmesine yardımcı olmak, nasıl sağlıklı bir iletişim kurabileceklerini anlatmak, çocuğun gelişme süreci içindeki değişimlerine ilişkin özelliklerini aktarmak, çocuk ve genci ilgilendiren farklı konularda anne ve babalara ışık tutmak, eşler ve tüm aile içindeki en iyi iletişim ve ilişkinin kurulmasına destek olmaktır.

Ailelerin çocuklarını büyütürken merak ettikleri, içinden çıkmadıkları, bu konuda deneyimli birilerine danışmak istedikleri soruları sorunları olur. Aile Koçluğu’nda hedef bunlara, birlikte cevaplar bulmaktır. Aile Koçluğu’nda her durum, aile ve çocuk kendi içerisinde, kendine özel değerlendirilir. Önemli olan herkes için tek bir standart cevap vermek değil her ailenin kendisi için “doğru” cevabı bulma sürecinde aileye destek vermektir. Aile koçluğu ile Aileler koçluk süresinde kendileri için buldukları doğruları uygulama sürecinde de destek bulurlar.


Anne-baba için koçluk hizmeti, ebeveynlere destek olan, çözüm odaklı ve olumlu bir bakış açısıyla aile, sevgi ve mutlu yaşam hedefleri ile ilerleyen aktif bir gelişim sürecidir.

Aile koçluğunda öncelik anne ve babanın bireysel farkındalıkları, gelişimleri, iletişimleri, birbirleri ve çocukları ile ilişkileri çalışma sürecinin adımlarını oluşturur.


Çocuklarımız önemle ele alınması gereken bireylerdir. Kuşkusuz anne-babalar çocuklarını en doğru biçimde yetiştirmek isterler. Buna göre onların duygusal, sosyal, bedensel ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı bu koçluğun önemli bir parçasını oluşturmaktadır. B

Bu koçluk ailedeki her bir bireyi hem kendi içinde hem de bütünsel olarak ele alır.

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!