Bütünsel Koçluk

Bütünsel Koçluk danışanın yaşam alanının tamamını ele alan, danışanın yaşamına bütünsel olarak değinen, danışan ve koçun beraberce iş birliği içinde hedefe doğru ilerlediği Master seviye profesyonel bir süreçtir. A’dan Z’ye coaching modelini (Certified Coaching) kapsar.

Gelişim ve Değişim

Sürekli gelişim içinde olmak, hayat boyu öğrenme ve istekleri deneyimleme fırsatını yakalamak, kendi değerlerimizi, hedeflerimizi ve vizyonumuzu belirlemek ve onları gerçek bir plan içinde yaşamak herkesin hayalini kurduğu bir yaşam tarzıdır. Peki bu yaşam tarzı için neler yapıyoruz? Nasıl bir plan belirliyoruz? Bu yaşam tarzını yaşamak ve ona ulaşmak için bir yolumuz var mı? İşte tüm bu soruların cevabını master seviye Bütünsel (A’dan Z’ye) Koçluk serüveninde bulabiliriz.

Bu profesyonel iş birliği ağı bizlerin en yüksek potansiyelimize ulaşmamızı sağlayan bir yolculuk, eğitim, bilgilenme, gelişim ve farkındalık sürecidir. Kişilerin hedeflerine ulaşmalarını, bütünsel olarak gelişmelerini ve zaten içlerinde var olan potansiyellerini ortaya çıkarmaları için iş birliği içinde yapılan bir yolculuktur.

Profesyonel İlişki Ağı

Bütünsel Koçluk modeli danışanın yaşamında her alana (sağlık, iş, kariyer, ilişkiler vb) değinir. Tek bir konu ile değil tüm yaşam alanı ile çalışılır. Süreç her iki tarafın da aktif katılımı ile ilerler. Bu model hem kişisel düzeyde hem de kurumsal düzeyde uygulanır.

En derin düzeyde yaşam amacını bulabilmek ve yaşamak, kendini ve amaçlarını gerçekleştirebilmek yani doyuma ulaşmak için sizi destekleyen ileri seviye koçluk modelidir. Bununla beraber yaşamınızın her alanının sizi tatmin edecek seviyeye gelmesi için (buna dengelenme denir) sizi destekleyen bir süreçtir. Bu model tek bir hedefinize odaklanmaz, tüm yaşamınıza odaklanır. Çünkü yaşam bir bütündür. Değişime, gelişime ve dengeye davet eden bir modeldir.

Yaşamınız ve gelişiminiz bütünsel olarak değerlendirilir. Güçlü ve zayıf yönleriniz belirlenir, vizyonunuz oluşturulur, misyonunuz tespit edilir, değerleriniz bulunur, hedefleriniz netleştirilir ve stratejik planınız, yol haritanız hazırlanır. Tüm bu süreçlerde koçluk araçları, bilimsel ve profesyonel analiz tabloları ve yardımcı tablolar, testler kullanılır.

Bütünsel Koçluk Süreci

Profesyonel Koçluk süreci aşamalardan oluşur. Keşfetme süreci ile başlar, doyum ve değişim süreci ile devam eder, denge ve gelişim süreci ile ilerler ve danışanı ileri taşıma süreci ile de zirveye ulaşır.

Bütünsel – Certified ileri düzey çalışma modeli değişime, dengeye, gelişime, kurallara ve sınırlara, korkuları aşmaya koçluk, sınırlayıcı inançları aşmaya koçluk, vizyona, huzura, sağlığa ve tutkuya koçluk, ilişkilere koçluk, mutluluğa koçluk gibi alt koçluk süreçlerini de içine almaktadır.

Yaşam süreci akan bir nehirdir. Akan yaşam nehri bazen düz akar, bazen yavaş akar, bazen hızlı akar, bazen de kavisli akar. Önemli olan; hayat akarken güç kaybedip dalgalara kapılmamak, suyun köpüklerinde sürüklenmemek, girdaplara girmemek ve sıkışmamaktır. İşte tüm bu yaşam sürecinde ileri seviye koçluk modeli, sizi bütünsel olarak geliştiren ve sizinle yürüyen bir yol arkadaşı olur. Bu süreçte doyuma ulaşacak, hedeflerinize doğru ilerleyecek ve süreci keyifli hale getirerek yaşam sürecinin keyfini çıkaracaksınız.

Hangi yaşta, hangi meslekte olursanız olun her zaman bütünsel ileri seviye koçluk modelinden faydalanabilirsiniz.

Yaşamı ertelemeyin.

Biz sizinle yürümeye varız.

Ek https://www.kuantumbilincalti.com/iletisim/

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!