Bilinçaltı-Bilinç

ETKİLİ AFİRMASYON NASIL YAZILIR?

BÜYÜLÜ CÜMLELER VE ETKİLERİ

Etkili afirmasyon nasıl yazılır? Afirmasyon gündelik yaşamda dilimizde yer edinmeye başladı. Ancak afirmasyon doğru şekilde kurulmalı ve doğru şekilde kullanılmalı ki afirmasyondan beklenen fayda elde edilsin. Her olumlu cümle afirmasyon olmayabilir. Asıl önemli olan afirmasyonun doğru kurulması ve doğru kullanılmasıdır. Etkili afirmasyon sizi hedefinize taşıyabilir. Etkili afirmasyon nasıl yazılır sorusunun cevabını burada bulacaksınız.

Hatta sıradan olumlamaları bırakın ve kendi büyülü cümlelerinizi yazın ve onları uygulayın. Hem daha etkili olur hem de beyniniz bunu daha kolay kabul eder. Bunlar da sıradan cümle olmaktan çıkar etkili birer araca dönüşür.

Öncelikle ne söylediğinize çok dikkat ediniz, gerçek olabilir.

ETKİLİ AFİRMASYON NASIL YAZILIR?

Kelimelerin büyülü olduğunu enerji taşıdığını hiç unutmayınız ve kelimeleri doğru biçimde kullandığımızda gün içindeki enerji düzeyimizi yükseltebileceğimiz gibi ısrarlı ve sürekli kullanımda da bilinçaltı programlamamızı çok etkili bir biçimde değiştirebileceği artık çalışmalarla kanıtlanmış ve tüm dünyada kabul görmüştür. Geçmişten beri Her kültürde her toplumda kelimelerin etkisi üzerine o kadar çok durulmuş ve o kadar çok önem verilmiş ki..

Evet, ağzımızdan çıkan her bir kelime düşünebileceğimizden çok daha büyük güce sahip; çünkü düşünsel anlamda zaten enerji olan kelime bir de üstüne ağzımızdan çıkar çıkmaz ses enerjisine de dönüşüyor! Ve bu duble enerji hem bütün vücudumuza hem de evrene yayılıyor ve o frekans da gerçekliğimizi oluşturuyor. Kimi zaman fark edemeyeceğimiz kadar yavaş ve kimi zaman da inanamayacağımız kadar hızlı!

Kim bilir küçüklüğünüzden beri kendinize neler söyleyip duruyor ve bunu hayatınızın realitesi olarak sorgusuz sualsiz kabul ediyorsunuz. Mesela: “O iş bizi aşar, abi”, “Nerede bizde o para?” veya “Çok isterdim ama yapamam” ya da “Çok yoğunum, hiç vaktim yok” ve daha niceleri…

Senelerdir, çeşitli durumlarda, defalarca nereden öğrendiğinizi ve gerçekliğini sorgulamadan hangi kısıtlayıcı inançlarla sınırsız potansiyelinizi kullanmayı daha denemeden kendinizi durdurduğunuzu bir düşünün. Lütfen burada biraz düşünün ve öyle yazıya devam edin.

Şimdi de iyi haber: Gerçekliğinizi değiştirmek mümkündür.

Kendi eşsiz realiteniz için büyülü cümlelerinizi mutlaka ama mutlaka kağıda ve uygulamaya dökün.

Nasıl biri olmak istiyorsunuz? Nasıl bir siz istiyorsunuz? Hayalinizdeki siz nerede yaşıyor? Nasıl bir araba kullanıyor? Hayalinizdeki siz kimlerle takılıyor? Nerelere gidiyor? Nasıl bir iş istiyorsun?

Tüm bu soruların cevaplarını yani hedeflerinizi, uygun büyülü cümlelerle yazmak işin başlangıcı. Üşenmeyin ve harekete geçin! Kendi eşsiz realiteniz için lütfen YAZIN! Bir şey kaybetmeyeceğinizi göreceksiniz.

Yazdıklarınızı her sabah kalktığınızda, yatmadan evvel, işe giderken yüksek sesle kendinize tekrar edin. Bunu için ilk yapmanız gereken bunları yazmak. Evrenle yaptığınız sözleşmeyi kaleme alıyorsunuz, heyecan duyun! Bu sözleşmeyi titreşimlerle haykırmak da yazdığınız maddeleri yüksek sesle tekrar etmekten geçiyor. İşte burada söz+ kelime +düşünce enerjileri birleşiyor ve enerji topu oluyor.

Buna da muhteşem üçlü enerji denir.

Elbette büyülü cümlelerle hazırlayacağınız bu sözleşmenin maddelerini yazarken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var:

1. Sadece olumlu cümleler kullanın.

“Artık kilo almak istemiyorum!”, “Hastalanmıyorum” veya “Yeter artık mutsuzluk bana göre değil” hatta “Bu hayatı hak etmiyorum!” Bunların hepsi de bir büyülü cümleden ziyade şikâyet gibi gelmiyor mu kulağınıza? Büyülü cümleler mutlaka olumlu olmalı: Yukarıdaki şikâyetler yerine kurabileceğiniz büyülü cümleler şunlar gibi olabilir: “İdeal kilomdayım!” – “Hep sağlıklıyım” – “Mutluluk mıknatısıyım” – “Tam istediğim hayatı yaşıyorum”. Her bir kelime olumlu ve hedefe yönelik olmalı.

2. sade ve basit olsun

Basit sade ve anlaşılır olsun, karma şeyler es geçilir. Her neyi gerçekleştirmek istiyorsanız, öyle bir cümleyle anlatın ki, küçük çocuk bile anlasın.

3. Netlik

Tony Robbins’in söylediği çok önemli öğretilerden biri de bu: “Netlik kuvvettir!” Hedefiniz netse, kristal kadar berrak bir biçimde ne istediğinizi biliyorsanız onu vizyonladığınızda hedefinizi çok daha iyi hisseder ve o frekansa çok daha yakın titreşirsiniz. Bu da süreci hızlandırır. Cümle tam ve net olsun. Şöyle bir arabaya sahip olmayı seçiyorum gibi. Yuvarlak cümle olmamalı.

4. kendiniz ile ilgili olsun

Bilmemiz gereken en önemli şeylerden biri bu! Başkasının davranışlarını, düşüncelerini, duygularını değiştirmeniz mümkün değildir. Nasıl ki sadece kendinizi değiştirmeniz ve dönüştürmeniz mümkünse, aynı şekilde büyülü cümleler de başkalarıyla ilgili değil sizinle ilgili olmalı. “Şu beni sevsin!” diye “Büyülü Cümle” yazmayın, onun yerine “Ben sevilmeyi hak ediyorum” deyin. Gibi.

5. istemeyi unutun

Büyülü cümle konusunda en sık düşülen tuzak bu. Evren çok büyük bir güç ve müthiş bir heyecanla düşüncelerimizi gerçekleştirmek için çalışıyor ve inanın gerçekleştirmeden de bırakmıyor! Ancak anlayışı bizim düşündüğümüzden çok daha farklı. İyi ya da kötüyü bizim için ayıran bir mekanizması yok, düşündüğümüz şey ne olursa olsun onu sağlamakla ilgileniyor. Bir başka deyişle biz nasıl titreşiyorsak o frekansta realiteyi sunuyor bize.

Örneklemek gerekirse; “Çok param olsun istiyorum” dediğinizde, evrenin bu cümleden aldığı titreşim “istemek”le ilgili oluyor ve size hep isteyeceğiniz durumlar gönderiyor, siz de kendinizi hep isteyip durduğunuz bir pozisyonda buluyorsunuz. Bunun yerine “Bolluk içindeyim” ya da “Para daima bana akar” benzeri cümleleri tercih edin.

6. Her şey şimdi ve şu anda oluyor

Gelecek zaman kipinin problemi, istenilen durumu uzak bir zamana göndermesidir. Ayrıca sıklıkla zihinde bir koşul yaratabilir ve bu titreşiminizi etkiler. Mesela “İstediğim hayatı yaşayacağım” cümlesinin erteleme hissiyatını yaratmasının yanı sıra insanın aklına “Kendi işimi kurunca …”, “Evlenince …”, “Çocuklar büyüyünce …”, “Emekli olunca …” vb. koşulları da getirmesi mümkündür. Gelecek zaman kipinde kurulan büyülü cümleler, sizin asla o realitenin içine girememenize neden olacaktır. Oysa bunun yerine “Harika bir hayatım var” demek gerekir.

7. Gerekiyorsa hafifletebilirsiniz

Zihniniz karma yaşıyorsa ya da inanmanızda eksiklik varsa öncelikle bilin ki, bu gayet doğal bir durum. Bu konuyla ilgili alabileceğiniz en güzel tedbir ifadeleri hafifletmektir.

Hasta olan birisi ben sağlıklıyım diyemiyorsa, ben iyileşiyorum şeklide durumu açabilir.

8. ısrar ve tekrar olmalı

Yazdığınız cümleleri en az 21 gün  tekrarlayın

Yazdığınız cümleleri EN AZ 21 gün ve her gün yüksek sesle tekrar etmeniz harika olur. En iyisi 21 güne de takılmayın, gerekirse 3 ay, 1 yıl olsun, ne kaybedersin. Her şeyi yeniden kuruyorsun.  Hatırlayın: Düşünce kalıplarımızı ve kısıtlayıcı paternlerimizi (döngüler) değiştiriyoruz. Tony, “Alışkanlıklarımız ve bildiklerimiz karşı karşıya geldiğinde alışkanlıklar kazanır” der.

Yazdığınız büyülü cümlelerin bilinçaltınızdaki kısıtlayıcı inançlarınızla yer değiştirmesi demek, eski alışkanlıklarınızın yerine yenilerini koymak demek. Siz yepyeni cümleleri nasıl yazacağınızı öğreniyorsunuz ve yazıyorsunuz,  yıllardır sahip olduğunuz kısıtlayıcı inançlarsa alışkanlıklarınız ve çok güçlüler. Başladığınızda, büyülü cümlelerinizi her gün birkaç defa tekrarlamak konusunda inatçı olmanız çok önemli.

9. tüm bedeninizle söyleyin

Her şey titreşim demiştik. Bedeninizi oluşturan atomlar da titreşiyor. Sizi heyecanlandıran büyülü cümleleri vücudunuzu kullanarak söylemeniz işi kesinlikle değiştirir. Dik durun, aynada gözlerinizin içine bakın, yüksek sesle ve güvenilir bir tonla konuşun. Ne söylediğinizin farkında olun.

10. Eyleme geçin

Hedefinizle ilgili küçük küçük adımlar da atmalısınız. Bunun için de bir aksiyon planı oluşturun. Meditasyon yapın, iş ilanlarına bakın, evlere bakın, spora başlayın, yani konu her ne ise ona yönelik adımlar da atmaya başlayın.

İşte sizin büyülü, etkili ve harika süreciniz.

Siz oluşturun ve siz uygulayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!