HAKKIMDA

İzmir’de Lise eğitimini tamamlayıp ve Balıkesir Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nü ikincilikle tamamladım. Daha o yıllarda Kuantum, Bilinçaltı, İnsan ve Psikoloji, İnsan ve Davranış, Kişisel Gelişim gibi alanlara yolculuğum başlamıştı. Bu konularda çeşitli kurslar alıyor, seminer ve derslere katılıyor ve çeşitli kişisel gelişim setleri okuyordum. Belki kendi planlamam dışında olan bu keyifli yolculuğum hep böyle devam etti. Kurslar, Seminerler, çeşitli araştırma çalışmaları hep yaşamımın olağan bir parçası olmuştur. Bu durum çocukluk yıllarımdan bu güne kadar süregelmiştir. Belki de en ilginç tarafı hiçbir eğitimi ya da kursu ben planlamama rağmen kendimi tamamen doğal akış içerisinde çeşitli eğitimlerde buluyor olmamdır.

Üniversiteden mezun olduğum dönemde, 2012 yılında Master eğitimine başladım ve dereceyle mezun oldum. Master eğitimi süresince de hem Tez çalışmasında hem de diğer makale ve araştırma çalışmalarında özellikle “Sosyal Teoriler”de çeşitli araştırma ve çalışmalar yaptım ve bunlara katıldım. Çocukluk yıllarımdan beri, kendimi doğal akış içerisinde, hep ilgi duyduğum alanların içinde buldum. Bu süreçte, belki bu yaşam yolculuğunda yaşımdan daha çok eğitime katıldım. Bir eğitim beni başka bir eğitime çekti. Her eğitim benim için pazılın bir parçasını tamamlıyordu.

EĞİTİMLERE DAİR

Bu yolculukta, kişisel gelişim ve sosyal teoriler gibi alanlarda ulusal ve uluslararası alanda geçerli olan sertifikalı otuzun üzerinde eğitim aldım. Psikoloji Uzmanlık ve Aile Terapistliği eğitimlerini başarıyla tamamladım. Yine İnsan Kaynakları ve Kariyer Uzmanlığı, İnsan Kaynakları Yönetici Geliştirme Programları, Halkla İlişkiler Uzmanlığı, İletişim Uzmanlığı, Kurumsal Tanıtım Uzmanlığı, Liderlik ve Yöneticilik eğitimlerini hem üniversite döneminde hem de sonraki dönemde başarıyla tamamladım. BM eğitim programlarına katıldım. NLP Uzmanlık, NLP Koçluk, Temel Koçluk Bilgi ve Becerileri, Koçluk ve Koçluk Türleri, Yaşam ve Dönüşüm Koçluk, İş Koçluğu, Satış Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Certified Coach, Mentörlük, Profesyonel Meslek Olarak Koçluk, Kişisel Gelişim Uzmanlık, Kuantum Eğitimi, Kuantum Koçluk, Kuantum Düşünce Teknikleri, Oto-Telkin Kendi Kendine Telkin, Çakra Olguları ve Analizi, Aura Olguları ve Analizi, Bilinç ve Bilinçaltı Analizi, Bilinçaltı, Nefes Terapistliği, Aile koçluğu, EFT, Access Bars, Subliminal Beyin, Konsantrasyon ve Düşünce Gücü Tedavisi, İnsan Davranışları, İnsan ve Enerji Uzmanlığı 1 ve 2, Esma Enerjileri, Quantum Starter ve Master tamamlamış olduğum diğer eğitimlerinden bazılarıdır.

ICF Profesyonel Koçluk Diploma Programı’nı tamamlayıp PCC-Mentör Koç ünvan sahibi ve ICF üyesiyim.

Çalışmalarım Bütünsel Koçluk ve Danışmanlık, Yönetici ve Kurumsal Koçluk, Çakra ve Aura Analizliği, Kuantum Algılama ve Bilinçaltı Dönüşüm Uzmanlığı, Nörobilim ve Nefes alanlarında yoğunlaşmaktadır. İstanbul Üniversitesi Sosyoloji eğitimim devam etmektedir.

Ben buna kendimi bulduğum alanlar da diyorum. Diğer eğitimlerim bu alanlarda adeta bana yol gösterici ve beni destekleyici oldular hep. Tüm eğitimler ve bu yolculuk bana, insanı ve insanın yaşamla bağına dair keşif kapılarını araladı. Yine bu yolculuk bana Mevlana’nın ”Her ne ararsan kendinde ara” ve ” Kendini yalnız hissetme, tüm evren senin içinde” sözlerini hep hatırlattı. Bu yolculuk bana, en büyük yolculuğun kişinin kendi içine olduğunu, en büyük keşfin kişinin kendini keşfetmesi olduğunu, en büyük aydınlanmanın ise kişinin ne düşündüğünün ve ne konuştuğunun farkında olup, onları kontrol altına alması gerektiğinden geçtiğini gösterdi. Henüz yolun neresindeyim, hangi aşamasındayım bilmiyorum, çünkü yolun sonu ve uzunluğu bilinmiyor. Ben burada bu keşiflere kendi deneyimlerimi de katarak, bu keşifleri sizlere aktarmaya çalışan bir aracıyım sadece.

Bu çağda hiç kimsenin ne bilgi sorunu ne de bilgiye ulaşma sorunu var. Belki birçoğumuzun bilgi değil ”uygulamama” sorunu var. Değişimi ve dönüşümü getiren, farkındalığa adım attıran, beyni ve beynin işleyişini yeniden zidayn eden, alışkanlıkları kazandıran ve daha bir çok konuda bizlere katkı sunan uygulamaların yaşantımıza dahil edilmesidir. Bilgisayarınızda dünyanın en iyi programı da olsa ”onu çalıştırmadığınız sürece” o program, hiç bir anlam ifade etmeyecektir. İşte hayatımızdaki uygulamalar da böyledir. Biz onları çalıştırırsak bir anlam ifade etmeye başlarlar. Dolayısıyla sorun, ”bilgi sorunu” değil ”uygulamama sorunudur.” Burada amacım ise kanıtlanmış uygulamaları zenginleştirerek, daha pratik ve kullanılabilir hale getirerek ”onları nasıl yaşantımıza dahil edebiliriz” noktasında sizlerle onlar arasında köprü kurmaktır.

Bu alanda misyonum insan ve insanlığa evrensel fayda sağlayarak, her bir insanın bilinç ve bilinçaltı seviyesinin ve yaşamının olumlu istikamette değişimine katkı sağlamaktır.

Vizyonum ise her bir insanın yaşamının ”Kuantum Yaşam Dizaynı”na göre yeniden dizayn edilmiş olmasıdır.

Yaşamımızı daha kolay ve keyifli kılmak bizim elimizdedir.

Serkan DAL

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!