Bilinçaltı-Bilinç

HASTALIKLARIN ZİHİNSEL NEDENLERİ

Hastalıkların zihinsel nedenleri vardır. Yaşam kalitemizi düşüren en büyük faktörlerden biri sağlık sorunlarıdır. Bedenimizde meydana gelen her türlü ağrı, hastalık tüm hayatımızı olumsuz yönde etkiler.

Moralimiz bozulur, dikkatimiz dağılır, sinirlerimiz gerilir, kısacası hayatımız çekilmez bir hale gelebilir. Yaşantımızda başımıza gelen tüm olaylar gibi sağlık sorunları da tesadüfen meydana gelmez. Her sağlık sorunun mutlaka bir nedeni vardır. Bu sorunlar vücudumuzun bize mesaj verdiği uyarı sinyalleridir.

Vücut, hangi düşünce kalıbından memnun değilse, o kalıbı yansıtan organının işleyişini yavaşlatmaya başlar. Kısacası her organın bağlı bulunduğu bir duygu bağlantısı vardır. Siz ne kadar mutlu ve huzurluysanız vücudunuz da o kadar mutlu ve sağlıklıdır.

Özetle beden sağlığınız zihniniz ve zihinsel yapınız ile doğrudan ilişkilidir.

Başımıza gelen hastalıklar da bedenimizin bir ifadesidir. Bedenimiz canlı bir varlıktır ve doğal olmayan her türlü şeye tepki vermek de en doğal hakkıdır.

Aşağıda birkaç sağlık probleminin nedeni verilmiştir. Siz de sebebini bulup ve dönüşüm için adım atabilirsiniz. (Tüm Hastalıkların Zihinsel Nedenleri (1994). Louise L. Hay)

HASTALIKLARIN ZİHİNSEL NEDENLERİ

Hastalıkların Zihinsel Nedenleri

Alerjiler: Kime karşı alerjiniz var. Kendi gücünü yâdsıma, (eğer ki biriyle anlaşamadığınızı düşünüyorsanız ve bunu ciddi bir sorun haline getirmişseniz, vücut kendini devreye sokar ve bu işin ne kadar ciddi olduğunu size gösterir)

İştahsızlık: Kendi hayatından vazgeçme. Aşırı korku, kendinden nefret etme, kendini reddetme. (eğer ki hayata karşı büyük korkularınız varsa, bir de kendinizden hoşnut değilseniz iştahınızın kesilmesi hiç de olasılık dışı bir olay olmayacaktır)

Aşırı Kilo: Hayattan korkma. İncinme, aşağılanma, eleştiri veya cinsellikten korunma ihtiyacı duyma, duygulardan kaçmak güvensizlik. Doyum arama.

Ateş: Yakıcı öfke. (eğer ki öfkeyi hep uç noktalarda yaşayanlardansanız, bol bol hasta olmanız ve ateşlenmeniz gayet normaldir)

Baş Ağrısı: Kendini eleştirme, korku. Kendini muteber görmeme.

Baş dönmesi: Kararsız, dağınık düşünme. Dikkatle bakıp görmeyi reddetme.

Arpacık: Yaşama öfkeli gözlerle bakma. Birisine kızgınlık duyma. (eğer sabit birine sürekli öfkeleniyorsanız, gözleriniz onun güzel yönlerini asla görmeyecektir. Hangi gözünüzde arpacık çıktığı önemlidir. Sağ ise; erkek enerji, sol ise; dişi enerjidir.)

Bayılma: Korku. Başa çıkamayıp bırakma. Geçici olarak bilincini yitirmek.

Unutkanlık: Korku, hayattan kaçış. Kendine sahip çıkamama.

Beyaz Saç: Gerilim. Baskı altında olduğuna, fazla zorlandığına inanma.

Bdemcik İltihabı: korku, bastırılmış duygular. Boğulmuş yaratıcılık, yapmak istediği şeyi yapamama.

Boğaz Ağrısı: Kendini, kendi cümleleriyle ifade edememek. Yaratıcılığın kısıtlanması. (lütfen takip edin, ne zaman ki bir şeye kızıp söyleyemezseniz, kendi düşüncelerinizi kelimelere dökemezseniz ardından boğazınızın ağrıması gayet normaldir. Kronik boğaz ağrıları olan insanlar kendilerini ifade edemeyen ve hep içine atan insanlardır)

Boyun ağrısı:  Hayata bakış açısından esnek olamamak. İnatçılık. (Eğer hayata esnek bakamayanlardan, hep tek yönden bakanlardansanız boynunuzun ağrıması, tutulması gayet normaldir)

Bronşit: Huzursuz bir aile ortamı. Tartışmalar ve bağrışma. Bazen sessiz sürtüşmeler.

Burun akıntısı: içsel ağlama, içsel feryat. Yardım isteme.

Burun Kanaması: tanınma, kabul edilme ihtiyacı hissetme. Sevgi isteme. Umursanmadığını hissetme.

Burun Tıkanıklığı: kendi değerini kabullenememe.

Dişeti Kanaması: hayatında verdiği kararlardan memnun olmama.

Egzama: soluk kesici kin. Zihinsel patlamalar.

Gstrit: süregelen belirsizlik. Kötü beklentiler. Kaygılanma.

Hazımsızlık: korku, endişe, dehşet hissetme, sızlanma ve homurdanma.

İshal: korku, reddetme, kaçış

Kekemelik: güvensizlik, kendini ifade eksikliği. Ağlamasına izin verilmemiş olmak. (çocukluğunda konuşmasına izin verilmemiş, hep susturulmuş bir insanın kekelemeden konuşmasını beklemek biraz zor.)

Kesikler: kendi kurallarınıza uymadığınız için kendi kendinizi cezalandırma.

Kistler: eski acı veren bir filmi oynatıp durma,. Yaraları besleme.  (eğer ki sürekli geçmişte yaşayan bir insansanız, o geçmişinizin bağlı olduğu üzüntüyü temsil eden organınızda kist görülebilir)

Kulak Çınlaması: dinlemeyi reddetme. İç sesini işitmeme, inatçılık.

Kulak Ağrısı: öfke. İşitmemek istememe. Tartışan ana baba.

Kusmak: konuşamayacak kadar çok kızmış olmak. Çekinmeden, açıkça söylemekten korkmak. Otoriteye içerlemek.

Migren: kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma. Çok fazla bastırılmış öfke. Hayatın akışına direnme. Cinsel korkular.

Mide Rahatsızlıkları: büyük korku, dehşet. Yeni den korkmak, Yeni yi özümseyememe.

Ülser: Korku, yeterince iyi olmadığına inanmak. Birilerini hoşnut etmeye can atmak.

Öksürük: dünyaya bağırma arzusu. “beni dinleyin, beni görün” haykırışı.

Sırt Ağrıları: hayattan maddi manevi destek talebi.  Alt sırt: para konusunda korku, mali destek istemek. Orta sırt: suçluluk duygusu. Üst sırt: duygusal olarak destek arayışı. Sevilmediğini hissetmek. Bu yüzden kendini sevmemek.

Yaralanmalar: kendine kızma. Öfkeyle için için yanma. ( genelde öfkeli olduğumuz zamanlarda bedenimizi bir şekilde yaralarız)

Yatağı Islatmak: ana-babadan (özellikle babadan) korkmak. Fiziksel olarak ya da ruhsal olarak korku.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!