Bilinçaltı-Bilinç

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ NEDİR?

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİ en çok merak edilen konulardandır. Bilinçaltı temizliği ne işimize yarar? Bunun bize faydası nedir? Bu temizlik mümkün müdür?

Yıllar içinde biriken olumsuz duyguları, kötü duyguları, aşırı korku, aşırı öfke, yalnızlık, suçluluk, değersizlik, güvensizlik duygusu gibi olumsuz duyguların ve negatif kısıtlayıcı sınırlayıcı tüm kök inançların boşaltılmasına bilinçaltı temizliği denir. 

Bunlar ise bizim istemediğimiz, değiştirmek istediğimiz davranışlarımızın veya psikolojik problemlerimizin temelindeki olumsuz duygular ve inanç kalıplarıdır. Bunların boşaltılmasıyla birlikte yerine, değer, güven gibi olumlu ve dengeli duyguların ve olumlu inançların yerleştirilmesi aşamasına bilinçaltı temizliği diyoruz.

Bunların silinmesi değil, bunlara yüklenen anlamın değişmesi, var olan algının değişmesidir. Eski sisteminizi yine bilirsiniz ama artık eski sisteminiz sizi yönetmez, sizi etkisi altına almaz ve onlarla hareket etmezsiniz.

Bilinçaltı temizlik, bilinçaltında depo edilmiş olan yanlış inançları, tam tersiyle yani doğru inançlarla değiştirmektir. Yani bilinçaltı temizliği denildiğinde, bilinçaltındaki bilgiyi, herhangi bir bilgisayar verisi siler gibi silmek demek değildir. Tüm inançları tamamen değiştirmek demek de değildir.

Kendinize güveni olmayan bir bireysiniz. Bu yapınızı değiştirmek ve kendine güvenen biri olmak istiyorsunuz. Böyle olursanız daha mutlu bir insan olacağınızı düşünüyorsunuz. Kendinize güveninizin olmama nedeni yanlış inancınız. Bu inancı olumlu yönde değiştirmeniz mümkün. Ancak ‘’kendinize güveniniz olmadığından bilinçaltınızı temizlemelisiniz’’ dediklerinde aslında kendinize güveninizin olmadığına dair yanlış inancınızı, doğru olanıyla değiştirilmesi anlatılmaktadır.

Yani bilinçaltınızda geçmişten kaynaklanan ve kayıt edilen algınızı değiştirmeniz mümkündür. Bu şekilde bilinçaltına kaydedilen’’ olumsuz davranışlar, olumsuz tepki ve düşüncelerin, davranış şeklinin’’ değiştirilmesi mümkündür.

Bilinçaltının temizliği için farklı yol ve yöntemler vardır. Öncelikle negatif sözcüklerinizi, negatif düşüncelerinizi kontrol altına almaya ve onları gözlemlemeye başlamalısınız ki bilinçaltı temizliği süreci başlasın. Bunun yanın da daha zor olsa da duygu kontrolünüzü de sağlamaya başlamalısınız. Negatif inanç, düşünce, duygu ve kök kalıplarına yönelik telkin çalışmaları düzenli olarak yapmalısınız. Bunların farkında olmalısınız. EFT tekniğini negatif duygulardan arınma noktasında kullanabilirsiniz.

Kuantum bilinçaltı dönüşüm çalışmaları da vardır.

Ancak bu konuda uygulama yapabilmeniz için eğitimler alabilir ya da güvendiğiniz uzmanlardan destek alabilirsiniz.

Ayna tekniğini de kullanmanız önerilir. Bakınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!