Bilinçaltı-BilinçQuantum

BİLİNÇALTI VE KUANTUM ALANINA ETKİSİ

Bilinçaltı; bilincin devrede olmadığı alandır. Kısaca; bizim için çalışan ama bizim tam olarak kontrol edemediğimiz bir bölümdür. Bilinçaltını anlamak için öncelikle seçimleri kimin yaptığını anlamamız gerekir. Düşünün; hayatınızda adını bile duymadığınız bir şeyi bir anda neden alırsınız? Ya da aklınıza aniden bir bir şarkı neden gelir?

Hayatımızda yaşadığımız her şeyin temelde bir yönetim mekanizması vardır ve bu da  %90 bilinçaltıdır. Bilinçaltı, bilinçten çok önce devreye girmiştir. Ana karnında başlayıp ve 0-6 yaş dönemi boyunca oluşmuş ve tüm hayati fonksiyonlar ile birlikte çalışmaya başlamıştır. 3 veya 4 yaşından önceki anıları hatırlayamamızın en büyük sebebi bilincimiz oluşmamasıdır. Bilinçaltı ise hep bizimledir.

Bilincin fark etmediği ve atladığı pek çok şeyi fark eder ve görür. 25. kare tekniği ve bilinçaltı reklamcılığı bu yüzden hayatımıza girmiştir. Bir filmde bir saniyelik görüntü 25 adet fotoğraftan oluşmaktadır. 24 kareye filmin kendisi koyulur 25. karede ise verilmek istenen mesaj koyulur. Mesela şu ürünü al gibi.


Bilincin görmediği ama bilinçaltının kaydettiği bu olay bize etki eder mi?Evet ediyor. Bilinçaltı reklamcılığın pek çok ülkede yasak olmasının sebebi bu yüzdendir. Bu da subliminal etkidir. Peki, Bilinçaltı sadece bunları mı görüyor? Her şeyi algılıyor. 5 duyudan gelen her şeyi ve tüm hisleri algılıyor.

Peki, gözle görülen dünya dışında bir şeyleri de görüyor olabilir mi? Kuantum parçacıklarını mesela?

Kuantum alanı çok derin alandır ve bu alanda çok araştırmalar da yapıldı ve halen yapılıyor. Kuantum bilimi bir fizik alanıdır. Kuantumu öz olarak atom ve atom altı parçacıkları ve onların davranışlarını inceleyen bilim dalıdır.

Newton mekaniği yani klasik fizik yıllar önce her şeyi mantıksal olarak açıkladı. Doğayı ve evreni açıkladı ve maddesel boyutta başarılı oldu. Sonuçta fizikte bulunacak çok bir şey kalmamış gibiydi. Şüpheler hep vardı. Kuantum mekaniği teorisi de bunun örneğidir ve madde ötesi alanın bilimidir ve daha farklı şeylerin olduğunu ortaya koyan bilim dalıdır.

Kuantum evrenin ve dünyanın düşünüldüğünden farklı olduğunu söylüyordu. Yapılan deneyler bunu ispatlar nitelikteydi. Kuantum evreni olasılıklardan bahsediyordu. Bir parçacığın yerinin siz ona bakarken ve bakmazken farklı olacağını iddia ediyordu. Her şeyin birbiri ile bağlantılı olduğunu ve tekten gelindiğini ileri sürüyordu. Bunları da kanıtladı.

Bilinçaltı, Kuantum ve Dolaşık Sistem


Bilinçaltı ve kuantum burada devreye giriyor. Jung yıllar önce tüm insanların ortak bir bilinçaltına sahip olduğunu öne sürdü. İnsanlık var olduğundan beri kollektif bilinçaltına bağlıydı. Kuantum fizikçileri aynı şeyi söylüyor. Tüm her şey birbiri ile dolaşık (bağlantılı) şekildedir diyor. Bilinçaltı tahminlerimizin ötesinde bir güç barındırıyor olabilir. Bilim adamlarına göre diğer evrenlerde (çoklu evren) tüm olasılıklar yaşanıyor ve sonuçta bu bilinçaltımıza ulaşıyor. Bilinçaltımız seçmemiz gereken en uygun cevabı seçiyor.

Tüm başımıza gelen anlaşılmaz olayların ardında bilinçaltının kuantum evrenine küçük dokunuşları olabilir. Atomlar her yerdedir. Düşünce hızıyla hareket edebilirler. Kısaca sıçrama dediğimiz şeyi gerçekleştirebilirler. Sıçrama evrenin bir noktasından kaybolup diğer bir noktasında anında belirmektir. Arada zaman farkı yoktur. Enerji zamansal döngülere ve hıza bağımlı değildir.

Bilinçaltının kuantuma etkileri, hayatımızı değiştiriyor olabilir. Bir düşünce tekrar edildiği müddetçe enerji yüklenir. Bilinçaltı bilincin neyi tekrar ettiğine çok dikkat eder. Olumlu cümleler ve düşünceler burada büyük farklar oluşturur. Bilinçaltı sizin için imkansız görünen bir isteği mümkün kılabilir. Bir iş kurmak istiyorsunuz ama hiç bir fırsat ortaya çıkmıyor olabilir. Ama eğer olumlu düşünürseniz size mutlaka bir cevap gelecektir. Dahası bilinçaltı kafanızdaki sorulara mutlaka cevaplar verir. Bunu farklı yollarla yapar.

Bilinçaltının kuantum evrenine yapacağı küçük bir etki hayatınızı değiştirecek güçte olabilir. Onun için ne düşündüğünüz ne konuştuğunuz, odağınızı neye verdiğiniz, içinize ne aldığınız çok önemlidir.

İyi düşünce iyi kelime iyi odak iyi bir yaşamı kendine çeker.

: https://www.kuantumbilincalti.com/kuantum-uygulama/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!