QuantumYaşam

DOĞRU İSTEKTE BULUNMANIN TARİFİ

BAĞLANTILARI DOĞRU KURMA

Doğru istekte bulunmanın tarifi nedir? Nasıl doğru istekte bulunabiliriz? Buları yaptığınızda eskisi gibi olmayacaksınız.

“Doğru İstersen Olur’’. Doğru istekte bulunmanın tarifi

Doğru istekte bulunmanın, öz olarak, adım ve tariflerine bakalım.

1.         Önce küçük şeylerle başla! Böylece ilk başarımız, isteklerimizin gerçekleştiğine dair beynimizi inandıracaktır. Çünkü başarı başarıyı getirir.

2.         Her zaman şimdiki zaman için istekte bulun! Asla gelecek zaman için istekte bulunma. Örneğin “Ben zenginim.” Doğru olan; “Ben zengin olacağım.” İse yanlış olandır. Cümleyi yanlış şekilde kurarsak sadece istemekle kalır, sahip olma noktasına ulaşamayız. Gelecek ifadesi yine geleceğe erteler.

3.         İstek cümlelerinin içinden “değil” ve “olumsuzluk eklerini” kaldır. Eğer onları kullanırsak olumsuzlukları hep hayatımıza çekeriz. Çünkü bilinçsizce yanlış kullandığımız kelimelerin sonuçlarını düşünce enerjimiz bize çeker. Burada temel kural şudur: Aynı şeyler, aynı şeyleri çeker. Ne düşünürsek, ne söylersek, ne hissedersek onları hiç tereddütsüz hayatımıza çekeriz. Olmasını istemediğimiz şeyleri korkularımız yaratır. Örneğin “Ben hasta olmak istemiyorum.” cümlesi istek enerjisinde “Ben hasta olmak istiyorum.” olarak algılanır. Enerji “hasta” ve “olmak” sözcüklerine odaklanır. Olumsuzluk eklerini algılamaz.

4.         İsteklerini açık, kısa ve net olarak belirt! Bu şekilde ifade edilen sipariş kısa zamanda, doğru şekilde yerine getirilir. İstekler ne kadar açık, kısa ve net formüle edilirse öze o kadar çok ulaşılmış olur.

5.         İsteklerini yaz! Yazınca isteğini sabitlemiş olursun. Böylelikle isteğini gerçekleşme aşamasında kontrol edebilme fırsatı bulursun. “Gerçekte ne istedim?”, “İstediğime tam olarak ulaşmak için isteğimi daha iyi formüle edebilir miyim?”, ”Gönülden ne istedim?” gibi soruları ve tereddütleri ortadan kaldırmış olursun.

6.         İsteğimiz sanki gerçekleşmiş gibi yapıp istediğimiz şeye sahibiz diye düşünelim. Olumlu bir şekilde gerçekleşmiş gibi düşünüp umutlu bir şekilde kendimizi sonuca hazırlayalım. İmgelemeler isteklerin oluşumunu hızlandırır, sipantik bağlantılar kurdurur.

DOĞRU İSTEKTE BULUNMANIN TARİFİ

7.         Teşekkür et!

Teşekkür ederek hayatımızda iyi giden şeyleri gözden geçirir, onlara değer verir ve onları kabul ederiz. Gözünü neye dikersen enerjini ona yöneltirsin.

8.         Tereddüt etmek yerine güven! Evrene gönderdiğimiz istekleri tereddüt ederek geri çekiyoruz. Genelde istekte bulunurken “Bu zaten gerçekleşmez.” Diye düşünür ya da bunu söyleriz. Bu düşünce, dile getirilmiş yanlış istekten başka bir şey değildir. Başarıya inanmayan kişi, başarılı olamaz.

9.         Sessiz kalmayı dene! İsteğimiz hakkında konuşmak, onun gerçekleşme ihtimalini zayıflatır. İsteği dillendirmek, ona gönderdiğimiz enerjiyi yok eder. Başka bir deyişle, planımıza başarısız, kıskanç ve tereddütlü insanları davet etmiş oluruz.

10.       Tesadüflere açık ol!

İsteklerimiz hiç tahmin etmediğimiz şekilde gerçekleşir. Evren sadece isteğimizi gerçekleştirirken az hızlı, en kolay yolu seçer ve biz bunu tahmin edemeyiz. Biz sadece isteğimizin gerçekleşmesine hazır olmalıyız.

11.       Hislerine güven! Söz konusu olan enerji olduğundan sonuca çok yumuşak bir şekilde ulaşırız. Bu istek siparişinde bulunduğunda önemli olan, açık davranmak ve dikkatli olmaktır. Gelen işaretleri ancak bu durumda fark edebiliriz.

12.       Gerçek isteklerini bul! Hayatımızda gerçekten neye ihtiyacımız var, neyi istiyoruz? İstekte bulunmadan bu konuda net olmamız gerekiyor. İsteğimiz gerçekleştiğinde kendimizi gerçekten iyi, mutlu ve huzurlu hissedecek miyiz? Gerçekleşmiş her istek yaşam tarzımızı değiştirir. Bu değişikliğe hazır mıyız? Bunu test etmemiz gerekir. Gerçek özlemlerin ve isteklerin ne olduğunu bul! Bul ki; bunlar seni mutlu etsin!

13. Aracılara değil isteklere odaklan. Beyin istekleri bilir aracılara önem vermez. Mesela ev istiyorsun. Bu asıl amaçtır. Ev için ise sayısal lotolar oynuyorsun bu ise aracıdır. Senin şimdi ev almayı sayısal lotoya bağladın ve tüm olasılıkları da çökerttin. İstediğin ev sana her yoldan gelebilir. Gerçek asıl istediğini bir araca bağlama. Tüm ihtimallere açık ol, olasılıkları çökertme ve bir araca bağlanma.

14. Hep o isteğe odaklanma bu şüphe getirir. Mesela o isteğe her gün 10 dakika  meditasyon yapıyorsun ve artık günün kalan saatinde ne zaman olacak diye baskı yapma. O gün istek ile alakalı ne çalışma varsa yap ve onu bırakıp yaşamına devam et, orada oluşum süreci işler. Gün içinde de aklına geldiğinde hemen olmuş gibi düşün ve odağı çek oradan. Baskılaman geri teper, inancını da giderir.

15. İstekle uyumlu. Davranış, düşünce kelime duygu his hepsi istekle uyumlu olmalı, isteği desteklemelidir. Mesela istek çalışması yapıyorsun ama diğer taraftan kelimelerin olumsuz, bu isteğine engeldir. Her halin istekle uyumlu olmalı ve isteği desteklemelidir.

İşte sizlere isteklere kolayca ulaşmak için adımlar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!