Quantum

DÜNYAYA NASIL BAKIYORSUNUZ?

Dünyaya nasıl bakıyorsunuz? Verdiğiniz cevaplar olumlu bakış açısına mı sahip yoksa olumsuz bakış açısına mı? Cevaplarınıza dikkat ederseniz onların, şu anda yaşadığınız hayatın yansıması olduğunu görürsünüz!

Kuantum fiziğine göre evrende milyonlarca olasılık vardır ve bizler bu birçok olasılıktan sadece bir tanesini seçer ve onu yaşarız. Bu yaşantıyı neye göre seçeriz? Tabi ki düşünce tarzımıza, inanç sistemlerimize ve yargılarımıza göre. Dünyaya nasıl baktığınız da buna göre şekillenir.

Genelde olumsuz olaylar karşısındaki tepkimiz  ‘’aklına gelen başına gelir olur. Fakat olumlu açıdan değerlendirirsek, bilimsel devrimin önemli isimlerinden Galileo hayal edemeseydi mikroskobu bulabilir miydi? Ya da Edison, ampulü yaşamımıza sokabilir miydi? Gecenin içindeki tek aydınlığımız olan ampuller olumsuz düşüncelerimize de ışık tutup olumsuzlukları olumluya dönüştürmek için sizce de yeterli bir işaret değil mi?

SINIRLARI SİZ KOYARSINIZ

Sınırları yok etmeye düşüncelerimizden başlamamız gerekir. Evren sınır koymaz. Ancak kişinin kendi sınır koyar. Tek sınır zihinsel sınırlardır. Düşünceler, duygular, hareketler ve performans o sınırın dışına çıkmaz, çıkamaz. Zihinsel sınırlar değişince etki alanınız da değişir. Yaşamın hangi alanında zihinsel sınırlarınız var?

Kişilikler düşünce şekillerinden ve koyduğunuz kendi sınırlamalarından ibarettir. ‘’Ne düşünüyorsan, ne konuşuyorsan ve ne hayal ediyorsan o’sun.’’ Her kişilik kendi sınırları içinde ve kendi sınırlamalarına göre şekillenir.  Bu yüzden ne olmak istediğimize karar verip, o olmalıyız. İsteğimize göre sınır çizmeliyiz, sınırımıza göre istekler belirlememeliyiz. Sınırlara göre istekler değil, isteklere göre sınır belirlenmeli. İşte bu da hem ufku açar hem de büyük bir motivasyon kaynağı olur.

Kuantum düşünme ise,

Kişilerin arzu ettikleri hedeflere doğru yola çıkmasını sağlayan farkındalık yaratma ve potansiyel yükseltme amaçlı bir yöntemdir. Bu düşüncede sınır yoktur, geçmiş yoktur, tekrar eden aynı düşünce formalı yoktur ve istenilen hedefe odak vardır. Ne istemediğini değil ne istediğini düşünme vardır. https://www.kuantumbilincalti.com/kuantum-dusunce-teknigi/

Mutluluk ve başarı bazılarının başına konan bir talih kuşu değildir. Talih(sizlik), Şans(sızlık), Kader(sizlik) insan egosunun zihinsel, duygusal, sezgisel ve eylemsel tembelliğini haklı çıkarmak ve mutsuzluğunun sorumluluğunu üstlenmemek için ürettiği kavramlardır.

“Bu dünyayı yaratan, zihninizdir.

-Gautama Buddha-

“Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür…..  

Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür…        

Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür…

Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür…

Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür…

Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür…

Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür…”

                                                                                      -Mahatma GANDI-

EK OKUMA https://www.kuantumbilincalti.com/kuantum-ve-dusunce-bagi/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!