Bilinçaltı-BilinçQuantumSlider

İSTEKLER NASIL GERÇEKLEŞİR?

İSTEKLERİ YAŞAMINA DAHİL ETMEK

”İstekler nasıl gerçekleşir ” en çok merak edilen konulardan birisidir. İstekler nasıl gerçekleşir sorusunun cevabı isteklerimizle bağlantıya geçmek ve doğru yöntemler kullanmaktır. Detaylar aşağıda sıralanmıştır.

“ Başlangıcında inanmamış olduğum şeye şu an inanıyorsam, isteğimi gerçekleştirmek için gereken beceriyi mutlaka geliştiririm.”

Gandi

İSTEKLER NASIL GERÇEKLEŞİR?

Yaşantımızda Neye İnanıyorsak O Gerçekleşir

Her düşünce bir enerjidir. Bir enerji her şeyi gerçekleştirebilir. Enerjiler, düşüncelerimizi gerçeğe dönüştürür. Evrene gönderilen enerji, kendisiyle aynı frekansta olan enerjiyi arar. Bizim düşüncelerimizle aynı rezonansta olan düşünceyi bulmaya çalışır. Düşüncelerin gücüyle, yaşantımızda kendimiz ve başkası için neyi düşünürsek onu kendimize çekeriz.

Düşüncelerimizle emirler yağdırırız adeta. Bu eylemin gerçekleşmesinde bizim istememiz ya da istemememiz önemli değildir.

Sipariş mi veriyoruz, istiyor muyuz ya da bir çelişkide miyiz? Çekim kuvveti yasasına göre her şey gerçekleşir. Genellikle enerjilerin kendi istekleri ya da ahlaki düşünceleri olmadığından nereye gönderilirse oraya giderler. Evrene gönderilen enerji, isteğimizin bizim için ne kadar önemli olduğuyla ya da ne kadar küçük bir istek oluşuyla ilgilenmeksizin ve bu farkı ayırt etmeksizin sadece aynı frekansta olan enerjiyi arar. Büyük isteklerde bulunmaya cesaret edebiliyorsak bu durum bizim seçimimizden ibaret olup enerjinin umurunda olmaz.

İsteklerimizin büyük ya da küçük olmasına anlam kazandıracak tek bir kişi var: Biz!  

Mutluluğu Yorulmadan Yakala

Her gün bir mucize gerçekleşiyor. Bunun için Himalayalar’da din adamı ya da dünyanın bir ucundaki köylü olman gerekmez. Mucizeler hayatımızın içine giriverir. Yeter ki biz buna izin verelim. Mucizenin varlığına inanırsak gerçekleşmesine de izin veririz.

Hayalimizdeki işe kavuşmamız, hiç beklemediğimiz bir paranın gelmesi, kazanılan tatillerimiz, sağlığımıza yeniden kavuşmak gibi buna benzer başka birçok mucize…

Küçük isteklere özellikle dikkat çekmek istiyorum çünkü hayatımızda daha çok yer işgal edebiliyorlar ve bazen büyük isteklerden daha değerli olabiliyorlar. Özellikle küçük istekler günlük hayatımızı etkiliyor ve süreklilik kazanarak hayata olan güvenimizi tazeliyor.

Kendi isteme gücümüze inanırsak ve bunun gün be gün gerçekleştiğini görürsek kendimizi daha iyi ve rahatlamış hissederiz. Bunu yaşam tarzı haline getirmek, yardım ararken ve sıkıştığımızda (Özellikle kendimizin oluşturduğu krizlerde) istekte bulunmaktan daha iyidir. Demek istediğim, düşüncelerimizle ferahlığa son dakikada çıkmaya çalışmak her zaman daha zordur. Dahası, bunu uygulamak bizi sadece rahatlatmakla kalmaz, hayatımızı da kolay hale sokar. Aslında hepimizin istediği rahat, huzurlu bir hayat değil midir? Tabii ki öyle. Bu sebeple de küçük istekler çok önemlidir. O küçük istekler, büyük isteklerde bulunabilmemiz için bize güç verir. Düşünce gücümüzü geliştirmemizi sağlar. Kendimizi yormadan isteme gücümüze inanmayı öğrendiğimizde ve tecrübe kazandığımız anda hayatımızda her şey değişir.

Hiç ummadığımız bir anda yaşantımız daha ilginç, heyecanlı, nefes kesici hale gelir. İşte o an, hayatımızda mucizeler gerçekleşir.

Bunu hepimiz başarabiliriz. Bunun anahtarı zorlanmamaktır. Bunu da küçük isteklerle sağlarız. Küçük istekler kısa vadede ve kolayca gerçekleşir. Bu da bize hedefe çabuk ulaşmakta avantaj sağlar. Ancak büyük istekler söz konusu olduğunda beklentilerimiz büyük olduğundan istemekte ve inanmakta zorlanırız. Bu nedenle de hedefe ulaşabilmek için ekstra bir güce, desteğe ihtiyaç duyarız.

Zorlanmamak başarının anahtarıdır.

Tabi isteyip, inanıp ve akışa bırakmak da.

İsteklerimizde zorlanmamak olumlu bir enerjidir. Eğer bir şeyleri zorlanmadan elde etmeyi alışkanlık haline getirdiysek tereddüt içinde olmayız ve korkular yaşamayız.

İstekte bulunurken kendini çok hantal ve yorgun hissediyorsan ve bu da sana zor geliyorsa o zaman yorulmadan isteyip de gerçekleşmiş olan isteklerinin sevincini aklına getir.

Küçük isteklerimizde başarılı olduğumuzu fark ettikten sonra bunun bizi ne kadar mutlu ettiğini gördüğümüzde bu bize büyük isteklerimizi elde etmekte güç verecektir. Bunu yaşam tarzı haline getirdiğimizde hayatımızın daha da kolaylaştığını göreceğiz. Hayatı yönetirken hiç zorlanmadığımızı fark edeceğiz. Aslında bizim mutluluğumuzun temeli, günlük hayatta yaşadığımız ve gerçekleştirdiğimiz küçük isteklerimizdir. Bu durumda küçük isteklerimizi hafife almamalıyız zira bunlar bizim günlük hayattaki mutluluk kaynağımızdır.

Eğer küçük isteklerin hayatımıza girmesine izin verip bunu yaşam biçimi haline getirirsek hayatımız nefes kesici mucizelerle dolar. Özellikle küçük istekler sayesinde, inancımız, gücümüz artar ve büyük istekleri daha kolay gerçekleştiririz.

Mucize ve istekler aşk gibidir. Evrene ne kadar çok yayarsak onu o kadar çok sarar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!