Yaşam

KEDİ MIRILTISI VE KEDİLERDE BULUNAN GİZEM 2

Kedi mırıltısı ve kedilerde bulunan gizem yazısı devam ediyor. Kediler, başarıyla evcilleştirdiğimiz tek asosyal hayvanlardır.

Kedilerin aynı zamanda sofistike bir vücut dili vardır Ruh halleri, seğiren kuyruklar, kırışmış kürkler ve kulakların ve bıyıkların pozisyonu ile belirtilir. Bir mırlamak aynı zamanda genellikle (ancak her zaman değil) dostluk veya memnuniyet anlamına gelir. 

İnternational Cat Care’in bir veteriner ve mütevellisi olan Karen Hiestand şöyle der, ‘’Kedilerin sahiplerine sürtünme şeklini alın. Bu, vahşi kedilerin kendi bölgelerindeki ağaçlarda veya diğer önemli noktalarda yapabileceği gibi, bir tür bölge işaretçisi olarak düşünülüyordu. Ancak bunu insanlar üzerinde yaptıklarında, bu genellikle bir bağlılığın işaretidir – kedi kokusunu cildinize aktarır ve aynı zamanda sizinkini kürküne aktarır. Bu, vahşi kedilerin müttefik oldukları diğer kedilerle yaptığı şeydir. Arkadaşı düşmandan ayıran “ortak bir koku” yaratmanın bir yoludur. Sizi düşman değil diye işaretleyerek çevreye de yaymış olur.

Ve Sizi süzen ya da esneyen bir kedi gördüğünüzde kendi sessiz yollarıyla, sizi görmenin güzel olduğunu bilmenizi sağlıyordur. Ayağınıza sürtünerek size dostluk işareti koyuyor ve sizdeki enerjiyi de aktarıyor.

Başka bir yaklaşıma ev kedilerinin kilo alması beslenmeden değildir. Kediler kilo aldıkları dönemde çok fazla negatif enerji toplamışlardır ve o da onlar da yağ oluşumuna sebep olur. Hatırlayınız önceki bölümde kedilerin mırıltısının kendisi ve çevre için şifalı olduğunun tespit edildiğini belirtmiştir. Kediler çevreden negatif enerji topladıklarında (adeta topraklama görevi görürler) bunu atmak için uyumaya giderler, 17 saat civarı uyurlar ve fazla negatif enerjiler ağır geldiğinden kedilerde yağ oluşumu meydana gelir. Yani belli dönemde kilo alan kedi fazla negatif enerjileri toplamış olabilir.

Evde kedisi olanlar iyi bilir. Kimi zaman kediniz alakasız bir yere odaklanır ve sanki orada sizin göremediğiniz bir şeyle iletişim halinde gibidir. İşin spiritüel boyutuna girdiğimizde kedilerin tarih boyunca ruhsal çalışmalarda yer alan en önemli hayvanlar olduğunu görüyoruz. Spiritüel çalışma ile uğraşan kişilerin yanında mutlaka bir kedisi olduğunu görmüşsünüzdür.

Çünkü binlerce yıldır günümüze kadar gelen yaygın bir inanışa göre kediler ile 4. Boyutun varlıkları arasındaki perde biz insanlarda olduğu gibi bulunmamaktadır.

Kedi İlk Yaratılan Hayvanlardan

Hz Muhammed’in kedilerle yaşadığı deneyimler ve onlar hakkındaki söyledikleri o kadar ilginç ki. Bilim insanlarının yeni keşfetmeye başladıkları kedilerin inanılmaz özellikleri aslında asırlardır insanlar tarafından bilinmektedir.

İslam inancına göre Hz Adem’den  sonra yaratılan ilk 2 hayvandan birisi de kedidir. Diğer ise yılandır. İlk insan Hz Adem’den hemen sonra yaratılan kedilere insanın yararlanabileceği şekilde adeta doğa üstü güç gibi bir yetenek verilmiştir.

Şayet bir kedi size yaklaşıyor ve size sürtünüyorsa bunun bir işaret olabileceğini, kedinin karnının aç olmasından ziyade konunun direkt olarak sizinle bağlantılı olabileceğini unutmayın. Spiritüel çalışmalara göre de kedi size sürtünerek sizdeki negatif enerjileri dağıtıyor. Size kendi kokusunu bırakarak işaret koyuyor. Kedilerin hisleri oldukça güçlüdür, sizin duygularınızı da algılayabilirler. Bunun araştırması önceki kısımda verilmişti.

Hz Muhammed’in de bir kedisi vardı ve ismi Müezza. Siyah beyaz bir Habeş kedisi idi. Üst damağında bazı lekeler bulunmaktaydı. Kedinizin Müezzanın soyundan gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Çünkü günümüzde ender rastlanan üst damağında lekeler bulunan kedilerin Müezzanın soyundan geldiği kabul edilmektedir. Hz Muhammed bu kediyi yavrulamış olarak bulur onu alır ve sahiplenir, ona isim koyar ve kedilere çok değer verir.

Hz muhammed’in kedilere verdiği değerden dolayı islam dünyasında kedilere özen gösterilmiştir. Hz muhammed’in elbisesine yatan kediyi rahatsız etmemek için elbisesini yırtması, kedinin içtiği sudan abdest alması, kediyi bırakın evde gezsin o da ev halkındandır sözü kedinin kıymetini göstermektedir. Bu konu ile ilgili islam kaynakları da vardır: Müslim, imam malik, muvatta, taharet [2.13]-Diğer kaynaklar: Ebu Davud, Taharet, 1/38; Tirmizî, Taharet, 1/69; Nesaî, Taharet, 1/54; İbn Mace.Taharet, 1/3

YAZININ ÖNCEKİ BÖLÜMÜ BİR ÖNCEKİ MAKALEDEDİR.

. https://www.kuantumbilincalti.com/para-kilidini-ac/

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!