Quantum

KUANTUM VE DÜŞÜNCE BAĞI

Kuantum ve düşünce bağını bilmek ve bunu önemsemek yaşantımızda oldukça önemlidir. Kuantum fiziği gözlemci etkisini ortaya çıkarmıştır. Yani gözlemci olan bizlerin parçacıklara etkisinin olduğu ortaya çıkmıştır. Düşünceler de enerjidir ve düşünceler gözlemci etkisinde önemli bir araçtır.

KUANTUM VE DÜŞÜNCE BAĞI

Kuantum fizik, parçacık ve olasılıklar bilimidir. Evrenin enerjiden oluştuğunu ve içeriden bağımsız bir dışarının olmadığını ileri sürer. Bu güne kadar ”mantıksal” diye dikkate aldığımız tüm düşünce sistemlerini alt üst eden ve bizi ön yargılarımızı yıkmaya davet eden kuantum felsefesi. Kuantum felsefesi ”beyin-beden-ruh” bütünlüğünü temel alır.

Kuantum yaşadığımız evrendeki bilinen en yoğun enerji frekansının, kozmik bilinçin ürünü olan insan düşüncesi olduğunu söyler. Kuantum anlayış; Bilinçaltının programlanmasıyla insanın kendi hayatını sonsuz olasılıktan arzu ettiği parçacık haline dönüştürebilen enerjiye sahip olduğu savunulur.

 Bu yüzden bilinçaltı ve enerji ve nöronlar için çalışmalar yapılır.

Kişinin yaşamında kendisine engel olan bilinçaltı inanç sistemlerini ve korkularını tespit eden ve bunları temizleyen ve kişinin gerçek iç gücünün ortaya çıkmasının, kendisine olan inanç ve güveninin yükseltmesine destek olan bir anlayış sistemi içerir. Korku, endişe, kaygı, öfke gibi negatif enerjileri. Sevgi, mutluluk, güven gibi pozitif enerjilerle düzenler. Kişiye özel olursa daha da etkin olur.

Kuantum ve Düşünce Bağı

Bireyin kendi sosyal gerçeklerini, kendi düşünce gücüyle oluşturabileceğinin farkına varması, bilinçli ve sistemli bir şekilde bilinçaltına hükmetmeyi ve zihin haritasını kendi özvarlığı lehine programlamasına yönelik eylemler bütünlüğü ve bir düşünce sistemidir.

Bu düşünce yönteminin temelini kuantum fiziğinin en önemli bulgusu olan; gözlemcinin veya düşünen varlığın fiziki ve sosyal dünya gerçeklerini şekillendirme gücü yatmaktadır. Yani olasılıklar sonsuzdur, sen neyi seçiyorsun?

İnsan hayatında gerçekleşen mucizelere sık olarak şahit oluyoruz. Ruh ve beden sağlığında, insan ilişkileriyle ilgili olağan dışı durumlarda, meslek ve iş hayatımızda o kadar çok sayıda olağandışı olaylara tanık oluyoruz. Peki, bütün bu olanların ve olacakların sırrı nedir? Bütün mesele, olanların ve olacakların cevabı nedir? Hepimiz tek bir sonsuz güçle çalışıyoruz, hepimiz aynı şekilde yolumuzu buluyoruz. Evrenin doğası o kadar kesin. Kim olduğumuz, nereden olduğumuz, rengimiz, dilimiz, dinimiz ve ne olduğumuz önemli değil. Tek bir yasayla çalışıyoruz. Bu çekim yasası. Başınıza gelen her şeyi tıpkı bir mıknatıs gibi biz hayatınıza çekiyoruz. Neyi seçiyor neyi konuşuyor ve neye odaklanıyorsun ?????

Hepsini düşündüğümüz ve zihnimizde tuttuğumuz süretleri kendimize çekiyoruz. Bunlar düşüncelerimizdir. Ne düşünürsek onları kendinize çekersiniz. O halde yaşamımızı belirleyen düşüncelerimizdir. Neye inanırsanız onunla karşılaşırsınız. En çok neyi düşünürseniz onu kendimize çekeriz ve o hale geliriz. Düşünceler nesnelere dönüşür.

Her anın kendi düşüncesi vardır, kuantsal düşünce şekli vardır. Kuantum fiziği bir keşfi işaret eder. Akıl olmadan bir evren düşünemezsin der. Aslında algılanan her şeyi akıl şekillendirir. Anlamamamız da reddetmemiz anlamına gelmez. Her şeyi anlıyor muyuz ki…

Felsefi olarak, kuantum düşünce temelinde kainatta ikili form şeklinde bulunan enerji kutuplarından, insanoğlunun kullanımına açık, sevgi ve korku şeklindeki ikili enerji formunun, düşünce yeteneğine tabi tutularak, sevgi lehinde kullanımı yatmaktadır.

Kuantum düşünce, üst nitelikli bir düşünce biçimidir.

Derin düzeyde etkili olabilecek tarzda yaratıcı düşünce şeklidir. Ortak zeka alanına işlem yapar. Sıradan düşünce biçimleri kendisini tekrar eden, etkisiz ve sınırlı enerjili, değiştirme ve oluşturma güçleri yoktur. Daha çok şüphe, kuruntu, takıntı, çöküntü, başıboş hayaller biçiminde akar.

Elinizi tutun ve bakın. Birde elektron mikroskopuyla bakın. Ne göreceksiniz? Hücre, hücrenin içine bakın, çekirdek-atom-nucleus-nötron ve proton-quark (parçaçık). Yani sadece enerji dalgaları görürsünüz. Her şey enerjidir. İçinde yaşadığımız gezegenimiz dünya-güneş sistemi-samanyolu galaksisi-kainat, yani evrendeki her şey enerjidir. Bedenimiz yoğunlaşmış bir enerji okyanusundan başka bir şey değildir. Dolayısıyla siz bu beden değilsiniz, aslında mikroskop altında bir enerji alanısınız.

Bir kuantum fizikçisine dünya nedir diye sorarsanız? Size enerjidir diye cevap verir. Çünkü enerji her şeyin özü ve hammaddesidir. Bizler özde ruhsal varlıklarız. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Tek bir enerji ile. Evrendeki her şey birbirine bağlı. Sadece bunu göremiyoruz. Evrenin kendisi bir bilinçtir. Her şeyin enerji formları vardır, özünde ve alt düzeyde enerji yayarlar çünkü zaten enerjiseldirler.

Sen bilinçli ya da bilinçsiz hangi enerji formlarını tercih ediyorsun? Bunu bulduğunda kuantum düşünce alanını fark edeceksin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!