Kişisel GelişimYaşam

NASIL BİR HAYAT SÜRÜYORSUNUZ?

DEĞİŞİM İÇİN ADIM AT

      Nasıl Bir Hayat Sürüyorsun? 

Nasıl bir hayat sürüyorsunuz? Yaşamakta olduğunuz süreç arzu ettiğiniz gibi mi akıyor? Özel ilişkileriniz, arkadaşlık ilişkileriniz nasıl? Patronunuzla ve iş arkadaşlarınızla uyum içinde misiniz? Sağlığınız yerinde mi? Ya ekonomik durumunuz ? Peki her şeyden önemlisi siz “yaşamınızdan ne istediğinizi biliyor musunuz?” Lütfen birkaç dakika bu soruları kendinize sorun. Bu soruların yanıtları sizin yaşamınız hakkında ne kadar söz sahibi olduğunuzu ve yaşam sorumluluğunuzun ne kadarını elinizde tuttuğunuzu gösterecektir. Başarı size bağlıdır.

            DEĞİŞİM İÇİN ADIM AT

Yaşadığınız yaşam sizi mutlu etmiyorsa bu seçimi yapan sizsiniz ve değiştirebilecek zihinsel güce de sahip olan sizsiniz. Belki bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Öyle ise bugün ve şimdi değişim için niyet edin ve bir adım atın. Buna niyet etmek o döngüyü başlatır, ve eyleme geçin. Telkin, olumlama, meditasyon, eğitim, seminer ya da başka uygulamalar… Nasıl bir hayat sürdürdüğün senin seçimindir.

Size ne iyi geliyorsa hadi oradan başlayın, ama ne yaparsanız yapın mutlaka yazma ile başlayın işe…Ne istiyorsunuz, önce onları yazın ve atacağınız adımları yazın. Sonra ise isteklerinizin olmuş halini öz ve sade cümleler ile yazın. Örneğin, ben sağlıklıyım, ben iyileşiyorum, ben zenginleşiyorum, ben daha mükemmel hale evriliyorum. Başarı size bağlıdır. Dilerseniz de şuradan örnek alabilirsiniz: https://www.kuantumbilincalti.com/afirmasyon-rehberi/

Korkularınız mı var, kendinizi yetersiz ve güçsüz mü hissediyorsunuz, gelecek sizi korkutuyor ve kendinizi güvende hissetmiyor musunuz, bağımlılıklarınızdan ötürü sağlıklı ve kaliteli bir yaşam süremiyor musunuz, var olan iç güzünüzü kullanamıyor ve yaşamda kendinizi kurban edilmiş mi hissediyorsunuz….her ne ise sadece bunu sen değiştirebilirsin. Başarı size bağlıdır.

            BİLİNCİN GÜCÜNDEN FAYDALAN

Bizi yöneten, yaşamımızı yönlendiren nedir? Bunun için zihnimizin yapısına göz atalım. Zihnimiz iki ana bölümden oluşmaktadır. Bir buz dağı gibi suyun üzerinde gözüken %10’luk kısmı Bilinç, suyun altındaki %90’lık bölümü de Bilinçaltımızdır.

Bilincini de hem terapin için hem de bilinçaltını yapılandırman için kullan. Hiçbir şey için geç değil,  ne zaman başlarsan değişim de o zaman başlar. Başarı size bağlıdır.

Mevlana değişiyle dün de yaparım demiştin ama bak bugün oldu ve başladın mı? Erteleme ve şimdi adım at. Güç şimdide yapılan eylemdedir. Başarı size bağlıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!