Quantum

NİYET ETMENİN GÜCÜ ve NİYET ENERJİSİ

Niyet ve Etkisi

Niyet etmenin ”gücü ve enerjisi” vardır. Niyetin yaşamımızdaki önemi nedir?

Niyet, “Bir şeyi önceden kurma zihninde tasarlama, ne yapacağına karar verme” anlamına gelir. Niyet, odaklanma ve çaba ile birleşince başarı kendiliğinden gelecektir. Aslında her şeyin başı niyettir. Hedef seçmektir bir bakıma…

Niyetleriniz bir araya geldiğin de hedeflerinizi, hedefleriniz bir araya geldiğinde vizyonunuzu oluşturur. Vizyon bizim tüm hedeflerimizin gerçekleşmiş halidir. Yani “Mutlu olma formülümüz” dür. Dinlerde ibadetler niyetle yapılır. İnsani ilişkilerde de niyetin gücü çok ama çok önemlidir. Yaratıcı gücü enerjisi çok büyüktür. Hangi alana bakarsanız bakınız hep bir niyetle karşılaşırsınız.

NİYET ETMENİN GÜCÜ ve NİYET ENERJİSİ

“Ameller niyetlere göredir.” (Hz. Muhammed (s.a.v) )

“Niyet arzuya yetişme sebebidir” (Hz. Muhammed (s.a.v) )

“Kendini iyi niyet ve güzel amaca alıştır ki, isteklerinde başarıya ulaşsın.” (Hz. Muhammed (s.a.v) )

Dr. Larry Dorsey’in niyetlerin gücü hakkında araştırma yaptı. Dr. Dorsey’in, San Fransisco’da yaptığı şimdilerde herkes tarafından bilinen bir araştırması vardır. Hastalar iki gruba ayrılmış ve denek oldukları kendilerine söylenmemişti. Gönüllülerden oluşan bir grup kişi ilk hasta grubuna dua etmişti ve iyi niyetler yollamıştı. Diğer hasta grubuna ise dua edilmemişti. Dua edilmeyen grup ve niyet gönderilmeyen grup, dua edilen  ve niyet gönderilen gruba göre beş kat daha fazla antibiyotiğe ihtiyaç duymuştu. Dua edilen ve niyetler gönderilen grup hızla iyileşme gösterdi. Aynı zamanda dua edilen niyet gönderilen gruba artık yapay havalandırma gerekmiyordu. Solunumları düzelmişti. Moralleri yerine gelmişti. Dossey bu araştırmayı bitkilerde yaptığında, bitkilerin hızla geliştiğini ve tohum sayılarının arttığını belirlemişti. Bunla alakalı daha birçok niyet çalışması vardır.

“İnsanın niyetleri derin bir kuyunun suları gibidir. Akıllı bir kişi onları açığa çıkarabilir.”

( Hz. Süleyman )

NİYET ETMENİN GÜCÜ ve NİYET ENERJİSİ

“Bedenlerimiz bahçelerimizdir, niyetlerimiz de bahçivanlarımız”

(Willam Shakespeare)

Niyetler dünyayı etkilediği gibi bumerang etkisi yaparlar. Zaten hayallerimizin gerçekleşme nedeni budur.

Evrene güzel hayaller ve niyet yolladığınız da gerçekleşmesini beklersiniz. Peki ya kötü niyet yolladığınızda?

Kesinlikle oda bizi bulur. Başkasının mutsuz olmasını isterseniz evrene “bende mutsuz olmak istiyorum” dersiniz.

Birini kıskanırsanız evrene “daha çok kıskandır” dersiniz. Küs olduklarınız sizin yeni insanlarla daha az tanışmanızı sağlar. Başkası için istediğiniz zenginlikler sizin zenginliğinizin önünü açar. Hepimiz birbirimize bağlıyız. Bencillik çekim yasasını istemediğimiz yönde çalışacak ve evren size cömert olmayacaktır.

Japon bilim adamı Emotonun çalışmasında somut kanıtlarla insanın titreşimsel enerjisinin, düşüncesinin, kelimelerin, fikir ve müziğin, hatta son yaptığı çalışmalarda suya oynatılan filmlerin dahi suyun moleküler yapısını etkilediğini ispat etmiştir. Su bu gezegendeki yaşamın kaynağıdır. Beden bir sünger gibidir ve hücre denilen, sıvı dolu trilyonlarca odacıktan oluşur. Yaşamımızın kalitesi sıvımızın kalitesi ile direk bağlantı halindedir. Su son derece uyumlu bir maddedir. Fiziksel şekli kolayca bulunduğu ortama adapte olur. Fakat değişen sadece fiziksel şekli değildir, moleküler şekli de değişir. Çevreden aldığı enerji veya titreşimler suyun moleküler şeklini değiştirir. Bu anlamda su sadece görsel olarak çevresel durumu yansıtmaz, aynı zamanda moleküler anlamda da yansıtır. Bay Emoto görsel anlamda bu moleküler değişimi belgelemekte. Su damlacıklarını dondurup fotoğraf çekme kapasitesi olan bir karanlık alan mikroskobu altında inceliyor. Yapılan çalışmalar çevresel etkilerin suda yarattığı moleküler değişimi açıkça ortaya koymakta. Bay Emoto dünyanın değişik kaynaklarından alınan ve değişik durumlarda olan suyun kristalize şekillerinde birçok büyüleyici farklılıklar keşfetmiş. Akarsulardan ve kaynaklardan alınan su çok güzel geometrik şekilleri olan kristal desenler gösterirken, sanayi ve yerleşimin yoğun olduğu yerlerden alınmış kirli ve toksik su ve su borularında, depolarda bekletilen durgun su kesin olarak şekilsel bozukluk ve rastgele oluşmuş kristal şekiller oluşturuyor.

“İçinde su olan şişenin üzerine yazılmış ya da sözel olarak söylenmiş sözler, edilen niyetler, suya çalınmış olan müzik veya oynatılan bir film, suyun yapısal özelliğini değiştirir” (Masaru EMOTO)

Unutmayalım ki; insan bedeninin %85’i sudur. Düşüncelerimiz ve konuştuklarımız bedenimizdeki suya kaydedilir ve o kalitede yaşarız. Şeklimizi, sağlığımızı ve hayatımızı biz oluştururuz. Su hücreler arası bilgi alış-verişini sağlar. Bu şekilde var olabiliyoruz. Sizin gün içinde düşündüğünüz ve söylediğiniz her şey tüm hücrelerinizi etkiler, çünkü bedeninizdeki su bunların enerjisini kopyalayıp hücrelere dağıtır. Dolayısı ile siz bir bakıma düşündüğünüz ve konuştuğunuz şeyler olursunuz, bedeninizi de etkilersiniz. “Ben hep hasta olurum.” dediğinizde içinizde dolaşan su o kaliteye bürünüp bunu hücrelere iletir. “Beni hasta ediyorsun, seni öldüreceğim” cümlesi yüklenilmiş olan suyun fotoğrafına bakınız. Düşündüklerinizin ve konuştuklarınızın kalitesinde yaşarsınız.

Peki ya niyetler? Onlar da aynı etkiyi oluşturuyor. Onlar da büyük güç olarak yayılıyor ve bedendeki suya da geçiyor. Niyet duygu, düşünce ve davranışlara yansıyor. Kişi niyeti doğrultusunda ilerliyor. İçsel gücü tetikleyen şey niyettir. Bir döngüyü başlatan şey de niyettir. Daha sen ona niyet ettiğinde döngü başlamıştır bile. Ne yapmak istiyorsan önce niyet etmelisin ona. Sen niyet et ve bırak, onu unutsan bile, niyetle döngü başladığı için yine sen o alana gireceksin, zihnin de sana bunu hatırlatacak. Neyi değiştirmek istiyorsun, neyi başarmak istiyorsun, neye adım atmak istiyorsun hadi hemen ona niyet et ve döngü başlasın. Gün içesinde aklımıza yaklaşık 90.000 düşünce gelir. Zihnimiz fikir ve düşüncelerle doludur. İşte niyet onları da ayrıştırır ve kendisi için olanları öne çıkarır. Tüm hücrelerin, tüm nöronların niyetin doğrultusunda harekete geçer. Niyet karanlıkta ışıktır insana, insan yolu bilmese de…

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!