MeditasyonNefes

Sufi Nefesi Eşliğinde Şifa Meditasyonu

Şifa Meditasyonu

Şifa meditasyonu ile hayatınızda müthiş şekilde değişim ve dönüşüm gerçekleştirecek, bir çok alanda da şifalanacaksınız.

Dilediğin bir zaman diliminde kendine 10 ya da 15 dakika ayır ve şifa meditasyonu başlasın.

Mümkün olduğunca rahat bir pozisyona otur. Burnundan sessiz, sakin, dingin nefesler alıp, yine burnundan yavaşça vermeye başla.

Sufi nefesini 4 sayıda çekip, 8 sayıda veriyoruz. Alıyorum 1 2 3 4, Veriyorum 1 2 3 4 5 6 7 8

Nefesimi sakince alırken, karnımın hafifçe şiştiğini hissediyorum. Böylelikle, diyafram kasımı çalıştırdığımı biliyorum.

Bu süreçte sadece nefesime odaklıyım. Nefesi takip ediyorum. Düşünceleri akışa bırakıyorum. Düşüncesiz, boş bir andayım gibi. Şuan sadece işim bu. Nefesim iyice ritmine oturuyor ve daha da hafifliyor ve yavaşlıyor. Nefesim yavaşladığında, kalp atışlarım da yavaşlıyor.
tüm hücrelerim oksijenle doluyor. Düşünceler gelip geçse de zihnimden, onları sadece izliyorum hiç direnmeden. Ben direnmedikçe, ben sadece izledikçe onlarda gidiveriyor.

Alıyorum 1 2 3 4  veriyorum 1 2 3 4 5 6 7 8 buna devam ediyorum.

Zihin sustukça kalbimin sesini işitiyorum. Bu anlar, zihnimi dinlendirirken, bana telaş etmeden seyretmeyi de öğretir. Bu seyir anı tüm hayatıma yayılmak için bir modeldir. Hayatımın her anında, olanı olduğu gibi, seyir edebilmek içindir. Ve bu sakin nefes alış verişler, bütünü seyre dalabilmem içindir. Seyretmeyi öğrenmenle başlar her şey. Yorumsuz seyir hali, şifanın başlangıcıdır. Seyir, huzurdur. Seyir, elinden geleni yaptıktan sonra, olanı olduğu gibi kabul etme halidir. Seyir, yüksek zekâya, kusursuz varoluşa, huzurla bıraktıklarımızdır. Şimdi nefes alış verişlerimi keyifle seyrederken ve takip ederken, tüm organlarımız sevgiyle titreşiyor. Burnumdan çektiğim tertemiz oksijenin, tüm vücudumu dolaştığını ve beni şifalandırdığını düşünüyorum. Bu oksijen bedenimde geziyor. Bunu huzurla seyrediyorum, fark ediyorum. Hücrelerim sevgiyle, ahenkle ve birbirleriyle uyum içinde titreşiyor. Zihnim açık ve dingindir. Duygularımı bastırmak yerine, onları sakince ve sevgiyle ifade etmeyi seçiyorum. Beni yoran düşüncelerden arındıkça, adeta içim temizleniyor, arınıyor, hücrelerim yenileniyor.

Sufi Nefesi Eşliğinde Şİfa Meditasyonu

ve şifa meditasyonu devam ediyor

Seçimlerimi onaylıyorum. Kendimi olduğum gibi kabul edip sevdikçe, herkesi ve her şeyi olduğu gibi kabul edip sevmeye başlıyorum. Kendimi olduğum gibi seviyorum.

Kendimi ve başkalarını yargılamıyorum. İstediğim zaman “evet”, istediğim zaman “hayır” diyebildiğim bir hayatı yaşıyorum. Ben sadece kendi fikirlerimden sorumluyum, kimseyi kontrol etme ihtiyacı hissetmiyorum. Her şeyi akışa bırakıyorum. Ben haklı olmayı değil, huzurlu olmayı seçiyorum. Her şeyi akışa bırakıyorum. Savunma ihtiyacını bırakıyorum. Enerjimi hepsinden çekip alıyorum. Ben özgürleşiyorum.

Kendimi ve herkesi kolaylıkla affediyorum. Bunun için tüm oyun arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ve onları sevgimle serbest bırakıyorum. Zihnimin yansımalarını değil, özümün yansımalarını görmeyi seçiyorum. Olanı sadece seyrettikçe akışta kalmak kolaylaşıyor. O esnada zihnimde ve bedenimde olanı biteni seyrediyorum. Duygumu seyrediyorum. Sadece seyredip bıraktıkça, benden geçip gitmesine de tanık oluyorum. Endişemi, öfkemi, şaşkınlığımı, incinmemi seyrettikçe, kabulü kolaylaşıyor. kabul edip bıraktıkça, onların sevgiye dönüştüğünü görüyorum.

Kabul etmek için anlaşılmayı ve anlamayı beklemiyorum. Anlama çabasını bırakıyorum. Sadece kabul ediyorum. Ne olursa olsun kabul edip bırakıyorum, kabul edilenler daha güzel boyutlarda bana dönüyor.

Kalbimden taşan öfkeyi de, tıpkı sevgim gibi kabul ediyorum. Onu da önce seyrediyor, akmasına izin veriyor ve sonra kucaklıyorum. Ona sebep olanları serbest bırakıyorum. Kalbimden her geçen gün daha çok taşan sevgiyi, yoluma çıkan her şeyle paylaşıyorum.

Her yoluma çıkanın hayırlı bir sebebi vardır. Her başıma gelenin bir hikmeti vardır. güzele odaklanmayı seçiyorum. Olan; her şeyden razı oldukça ve seyredebildikçe, acıdan özgürleşiyorum. Ben, özgürleştikçe özümle buluşuyorum.

Her an, yeni bir “ben” inşa edip, yaşama bu halimle tekrar giriyorum. Her “yeni ben”; “eski beni” uğurluyor, Egom yok oldukça,  özümün büyüdüğünü görüyorum. İşte özle bir oluyorum. Perdeler aralanıyor ve perde aralandıkça, ışık daha çok içeri sızıyor.

Sevgiyle ve farkında nefeslerimle, parlak ışığın, beni ve bütünü aydınlatan halini seyrediyorum.

Sahip olduğum her şey için şükrediyorum.

Şimdi sakince gözlerimizi açabiliriz.

Dilerseniz sufi nefesi yaparken bunları ve benzerlerini zihninizden geçirin, dilerseniz de bunları bir kayda alın ve siz sufi nefesi yaparken bunları dinleyin ve dinlerken de zihnin bunları takip etsin.

Daha ilk uygulama sonunda müthiş etkilerini görecek ve değişimin tadını alacaksın.

Dilediğin her zaman yapabilirsin. En azından bir 10 gün ara vermeden yapılırsa kalıcı olmaya başlar.

Bundan önceki 2 yazıyı nefes kategorisinden ulaşarak okursanız faydanıza olacaktır.

Şifa olsun.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!