Bilinçaltı-Bilinç

ZİHİN BÖLÜMLERİ VE BİLİNÇ

Bilinç, Bilinçaltı, Üst Bilinç

Zihin üç bölümden oluşur. Bilinç, bilinçaltı ve üst bilinç. ilk ikisi içimizde diğeri ise dışımızda olarak tanımlayabileceğimiz bizim benliğimizin uzantısı olan (genişlemiş) bilincimizdir.

ZİHİN BÖLÜMLERİ VE BİLİNÇ

Bilinç nedir?

Düşünen bölümdür. Neokorteks zekadan akıldan sorumludur ve bu diğer canlılarda yoktur. Bilinç gücü diğer iki güçle kıyaslandığında sınırlı bir güçtür. Bilincin en önemli gücü karar verme gücüdür. Bilincin, bilinçaltına girecek olan bilgiye karar verme gücü vardır, ancak insanların çoğu bu gücü kullanmamaktadır. Yerine, çoğu insan çer çöpün bilinçaltına girmesine izin vermekte ve içerisi de dışarısı da çöp yığını olmaktadır.

Bilincin diğer gücü bilinçaltını yeniden programlayabilmesidir. Bunun yolu doğru yöntemle tekrar etmektir ve daha güçlü ve hızlı yolu ise frekanslardır. Afirmasyonlar burada çok önemlidir. Ayrıca Bu sayede bilinçli yeterlilikten bilinçsiz yeterliliğe geçeriz. Örneğin araba kullanmayı öğrendiğiniz de adım adım neler yaptığınızı bilinçli olarak düşünürsünüz. Ama artık bu hareketlerin tümünü otomatik yapabilmektesiniz. Bir başka ifadeyle bunları bilinçaltını kullanarak yapabilmektesinizdir. Yani bu yollarla bilinçaltınız programlanır. Bir kez bilinçaltına yerleştikten sonra artık otomatik hale gelmiştir. Bu söylenen araba kullanmak için ne kadar geçerliyse başarıya ulaşmak için de o kadar geçerlidir. Ve diğer her şeyde geçerlidir. Negatiflik de de geçerli tabi.

BİLİNÇLİ ZİHİN:

  • Bilinç düzeyinde aklımız, fikrimiz ve irademizi kullanarak yaşantımızda seçimler yaparız. Bu seçimler çevremizde olup biten binlerce olasılıktan biri olarak yaşamımıza girer. Başlangıçta bilinçli zihnimizle yaptığımız  bu seçimler ve kararlar doğduğumuz andan itibaren yetiştiğimiz ve geliştiğimiz dünyamızın donelerine göre gerçekleşir. Nedir bu doneler; ailemizden, okulumuzdan ,arkadaş çevremizden ve iş yaşamımızdan bizlere geçen düşüncelerdir, yargılardır. Bu yargıları bizler biraz sonra değineceğimiz bilinçaltımıza kaydetmişizdir ve bilinç düzeyindeki seçimlerimiz buna göre gerçekleşir. Demek ki bilinç günlük yaşam içinde verdiğimiz kararların ve seçimlerin zihnimize giriş kapısıdır.
  • Zihnimizin giriş kapısını bir kameranın objektifi gibi düşünelim. Sadece deneyimlediği ve var kabul ettiği üç boyutlu dünyanın bilgilerine göre davranır. Bu bilgileri de beş duyu organın deneyimlerine göre algılarlar. Halbuki bu kameranın objektifinin kaydettiği üç boyutlu dünyamız dışında milyonlarca bilgi vardır ve bunlar bilinçli zihin tarafından algılanmadan direk bilinçaltına kaydolur.
  • Bilinçli zihnimiz, zihnimizin ortalama  %10 nunu oluşturur. % 90 lık bilgi bilinçaltında yer almaktadır. Bu nedenle bizi idare eden bilinçaltımızdır.
  • Bilincimiz egomuz tarafından yönetilen kendimizi korumak için geliştirdiğimiz savunma mekanizmalarının mekânıdır. Egonun çok yükselmesi bizlerin bilinçaltımızla kuracağı ilişkiyi olumsuz yönde etkiler.

Üst Bilinç Nedir?

Üst bilince sonsuz zihin de denmektedir. Üst bilincin yapabilecekleri bilinç gibi sınırlı değildir.

Denilen Sadece tek bir üst bilinç vardır ve hepimizin bilinci (genel anlamda mind) ona bağlıdır.

Şu kabul edilir ki Evrensel zihin sonsuz zekaya sahip olduğundan sizin iyi karar vermenize yardım eder. İstediğiniz tüm cevaplara sahiptir. Yani herkesin ve tüm sistemin bilgisi orada saklıdır. Bir kısmı buna evrensel zeka derler bir kısmı ise ilahi sistem ya da ilahi zeka derler. Aslında bizim dışımızda olan, işleyen tüm her şeyin bilgi bankası olan yer.  3. Göz buraya bağlıdır. Burası Keşiflerin kaynağıdır. Büyük mucitler üst bilinçten büyük fikirleri çekme/alma konusunda uzmandırlar.

Hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder.

Mega kompüter gibi kendisine bağlı küçük bilgisayarların faaliyetlerini bir orkestrayı yönetir gibi uyum içinde tutar. Hedefinizi bilinçaltına aktardığınızda üst bilinç buna uygun şekilde cevap vermeye başlayacaktır. Yaşamınıza doğru insanlar, fırsatlar girecektir ve gerekli ise sizi güçlendirecek dersler de sunulacaktır. Bir kez üst bilincin nasıl iş gördüğünü doğru olarak anladığınızda başarının şansa bağlı olmadığını fark edeceksiniz.

Bilinç bilinçaltına ve onun vasıtasıyla da üst bilince bağlıdır. Herkesin bilinci aynı şekilde nihai olarak üst bilince bağlıdır. Böylece hepimiz üst bilinç düzeyinde birbirimize bağlıyız. Bu bizim dışımızda olan alandır ve evrensel zeka alanı denir. Burada Bilincimiz doğrudan üst bilince bağlı olmadığı için bilinçaltımız vasıtasıyla üst bilince bilgi gönderir ve oradan bilgi alırız.

Bilinciniz arzularınızı bilinçaltına aktardığı an o da bu isteği üst bilince iletecektir. Üst bilinç bunu gerçekleştirmek için harekete geçecektir. Yani bilinçaltı burada köprüdür. Aktarım merkezidir. Bilinçaltı hem içte görevli hem de dışta. Çekim yasası da burada devreye giriyor. Ona ne verirsen ya da onda ne varsa o da onu üst bilince yani evrensel olana aktarıyor. Sana da aktarılanın karşılığı geliyor. İşte biz bilinçaltını yani aktarım merkezini düzeltmeye çalışmalıyız. Burada oluşan temizlik duruluk inanç kalbe de iniyor enerji olarak da yayılıyor, yani bu merkezden kalbe, kendi vücudumuza ve üst bilince dağılım vardır.

Zihnin diğer bölümü olan bilinçaltı ise önceki yazıda detaylı anlatıldı.

Bakınız ( http://kuantumbilincalti.com/2020/07/04/nedir-bu-bilincalti/ )

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!