Bilinçaltı-Bilinç

ZİHNİN DEVASA GÜCÜ

Zihnin devasa gücü yaşamımızda her daim aktif ve canlıdır. Bu gücü bizler ya lehimize ya da aleyhimize kullanırız. Çoğu zaman da bunun farkında olmayız. Biz zihnin devasa gücünü lehimize olacak şekilde her zaman kullanabiliriz. İşte bu gücü gösteren gerçek bir olay.

GERÇEK BİR OLAY

1950’li yıllarda İskoçya’ya yük taşımak için Reefer tipi bir gemi yanaşır. Demir attığı limanda yükünü aldıktan sonra, gemide çalışan denizcilerden biri acaba unuttuğumuz bir yük kaldı mı diye bakmak için soğuk hava deposuna girer. Onun içerde olduğunu fark etmeyen başka bir denizci ise, kapıyı dışardan kapatır.

Soğuk hava deposunda mahsur kalan denizci, var gücüyle bağırır, çelik duvarları yumruklar, ama kimseye duyuramaz sesini. Çakısıyla kapıyı içerden açmaya çalışır, lakin bu mümkün değildir. Gemi hareket eder ve denizciyi unuturlar.

Mahsur kalan denizci, depoda açlıktan ölmeyecek kadar yiyecek bulur. Ama deponun dondurucu soğuğuna fazla dayanamayacağını anlamıştır. Kapıyı açamayan çakısıyla, çelik duvarlara kendisini bekleyen ölüm sürecini yazmaya, daha doğrusu kazımaya başlar. Günbegün, adeta bilimsel bir titizlikle soğuğun vücudunu nasıl uyuşturduğunu sonra yavaş yavaş öldürücü etkilerini, el ve ayaklarının nasıl duyarsızlaştığını, donan burnunu ve buz gibi havanın verdiği acıyı anlatır.

3 gün sonra soğuk hava kapısını açan başka bir denizci, zavallı adamın cesediyle karşılaşır. Duvarlara kazıdığı acılı sonunu okur ve kendisi de hayretten dona kalır.

Çünkü soğuk hava deposunun derecesi 19’dur. Çünkü soğutma sistemi zaten çalıştırılmamış olup, kendi haline bırakılan deponun sıcaklığı normal bir dereceye yükselmiştir. Yani biçare denizci donarak ölmemiş, donduğunu sandığı için ölmüştür. https://www.kuantumbilincalti.com/kuantum-ve-dusunce-bagi/

ZİHİN ETKİSİ

Bir insan donacağına kendini inandırdığı için, normal bir sıcaklıkta soğuktan ölmüştür.

Bu üzüntülü hikaye aynı zaman bize insan zihninin neler yapabileceğini göstermiştir.

Zihni doğru kullanmak gerekir. Çünkü zihin bilinçaltını da programlamaya başlar. Bu zihnin iki temel gücünden birisidir. Birçok araştırma ve bu olay Bilinci ve akabinde Bilinçaltını doğru kullanırsak ne kadar güçlü olduklarını, yanlış kullanırsak da bizi ölüme dahi götürebileceklerini göstermiştir.

(Kaynak: Bernard Werber, ‘İzafi ve Mutlak Bilgi Ansiklopedisi’)

Henry Beecher tarafından 1955 yılında yayınlanan ‘Kuvvetli Plasebo’ adlı makaledeki çalışmanın sonuçlarına göre tedavi sürecinin ortalama %35.2’ si plasebo etkisine dayanıyor. Yani kişi %35 iyileşeceğine inandığı için iyileşiyor. Tabii bunun tam tersi de geçerli, kişi kendini düşünceleriyle hasta edebiliyor.

Sağlıkta, başarıda, istek ve arzularda zihnin gücünü kullananlar her zaman kazançlı çıkarlar. Zihnin bedensel, enerjisel, psikolojik etkileri her zaman aktiftir. Zihni ne istemediğine değil ne istediğine odakladığında onun gücünü tarafına almaya başlarsın. Zihni nerede kullanırsan orada kapasitesini artırırsın. Zihnin odağından bilinçaltı da payını alır. https://www.kuantumbilincalti.com/zihin-bolumleri-ve-bilinc/

“İnsanların zihninden yeryüzünden kazanılandan daha fazla değerli taş ve altın çıkarılması mümkündür.”
Thomas Edison

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
error: içerik koruması !!